0541 287 4550
info@kskistanbul.com
Basketbolda sezonun ikinci yarısında da iyi oynamak ve rekabet etmek için sezon ortasında da oyununuz üzerinde çalışmaya ve zaman harcamaya ihtiyacınız vardır.
06 Ocak 2019
Sporcuların Sezon Ortasında Güçlü Kalmaları İçin 6 Tavsiye

Basketbol sezonunda iyi oynamak ve rekabet etmek, ilkbahar, yaz ve sonbaharda oyununuz üzerinde çalışmaya, ağırlıkları kaldırmaya ve koşmaya çok fazla zaman harcamanızın sonucudur.

Siz ve ekibiniz için işlerin nasıl yürüdüğüne bakılmaksızın, bunun uzun bir sezon olduğunu aklınızda bulundurmanız gerekir. Zorlu bir başlangıç yaparsanız, havlu atmayın, işleri tersine döndürmek için çok zaman vardır. Ateşli bir şekilde başlarsanız sporda en zor şeylerden biri olarak üstte kalmak için rahatlamayın.

İşte yılın geri kalanında elinizden gelenin en iyisini yapmak için bazı sezon ortası ipuçları:

Ne zaman mümkünse dinlenin, bedeninizin ve zihninizin buna ihtiyacı var! Maçlardan bir veya iki gece önce erken yatmaya çalışın ve mümkünse kestirin. Vücudunuz için sezon boyunca yapılan antrenmanlarından, maçlardan ve seyahatlerden daha zor bir şey yok.

İyi beslenin ve susuz kalmayın. Vücudunuz bir makine ve uygun şekilde yakıt doldurulması gerekiyor. HER sabah iyi bir kahvaltı yaptığınızdan emin olun ve antrenmandan bir saat kadar önce hafif bir atıştırmalık yemeye çalışın. Hava atışından yaklaşık 3-4 saat önce kaliteli bir maç öncesi yemeği yemelisiniz. Bu sizi dolu ve uyuşuk iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Yeterli karbonhidrat ve protein içeren bir şeyler yemelisiniz (makarna veya pilav ve tavuk). Ayrıca, vücudunuz su aldığında her şeyi daha iyi yapar, bu yüzden sürekli su için.

Tüm antrenmanlardan ve maçlardan önce ısının ve iyice gerinin. Umarım ekibinizin standart bir ısınması vardır, ancak olmasa da, bunu yaptığınızdan emin olmanız gerekir! Bu, vücudunuzun rekabet etmeye hazır olmasını ve yaralanma olasılığını azaltmaya yardımcı olmasını sağlar. Herhangi bir şekilde rahatsız edici bir yaralanma yaşarsanız, küçük bir şeyin büyük bir şeye dönüşmemesi için derhal profesyonel bir tavsiye alın.

Sezon boyunca kuvvetlendirmeye devam edin. Güç, hızla azalan bir özelliktir. Üç hafta kadar kısa bir sürede, ağırlık kaldırmazsanız, güç kaybetmeye başlarsınız. Bu yüzden, sezon boyunca hiç ağırlık kaldırmazsanız, fiziksel olarak play-off zamanı geldiğinde en zayıf olacaksınız. Bu hiç mantıklı değil. Gücünü korumak için gereken tek şey, mevsim boyunca tüm büyük kas gruplarını çalıştıran bir veya iki kısa (ancak yoğun) talimdir.

Antrenmandan önce veya sonra ve maçtan önce ekstra şutlar atın. Şut tamamen ritim ve tekrar ile ilgilidir. Antrenmandan ve maçlardan önce ne kadar çok "maç benzeri" şut atabilirseniz, maç sırasında daha "otomatik" olacaksınız. Top kontrolü için de aynı.

İyi bir takım arkadaşı ol. Takım arkadaşlarınıza yardım etmek için küçük şeyler yapın ve işler iyi gitmediğinde bile çok olumlu ve hevesli olun. Birlikte iyi oynayan ve birbirlerini önemseyen takımlar ... kazanır. Nokta.